Rękawiczki Pielęgnacyjne DERMASOVA
pomagają osobom dorosłym pielęgnować podrażnioną skórę dłoni

 

Rękawiczki Pielęgnacyjne DERMASOVA wspomagają walkę z chorobami skóry, w szczególności z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Mogą pomóc osobom uczulonym na roztocza, czy chorującym na inne choroby skóry, w tym na wyprysk z podrażnienia.

DERMASOVA ma właściwości antyalergiczne i jest całkowicie bezpieczną metodą wspomagającą leczenie objawów wszelkich stanów zapalnych skóry oraz jej pielęgnacji, w szczególności przeznaczona dla skóry cierpiącej z powodu atopowego zapalenia skóry i wyprysku z podrażnienia.

 

Rekawiczki Pielegnacyjne

DERMASOVA

Rękawiczki Pielęgnacyjne

Rozmiar:
(S) – (XL)

pielegnacja skory atopowej

 

cennik
rozmiary

 

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, o podłożu immunologicznym. Wraz z wiekiem może się zmieniać postać jej objawów i tak dla wieku dorosłego zmiany skórne maję tendencję do ograniczania się. Występowanie zmian jest charakterystyczne: zgięcia stawowe, okolice nadgarstków, kostek, szyja, głowa. Bardzo wielu chorych w dorosłym wieku cierpi także z powodu wyprysku dłoni z podrażnienia.

alergiczne zapalenie skory Z badań wynika, że wyprysk kontaktowy dotyczy przede wszystkim kobiet między 20 a 40 rokiem życia. W fazie przewlekłej choroby największym problemem jest złuszczanie i suchość skóry. Wyprysk kontaktowy na dłoniach rozwija się głównie w tych miejscach gdzie naskórek jest cienki tj. w okolicach między palcami oraz na grzbietowych powierzchniach dłoni. U osób, które ze względu na wykonywany zawód, stykają się z dużą ilością czynników drażniących dochodzi do powstania kontaktowego wyprysku zawodowego.

Leczenie wyprysku z podrażnienia polega – poza prawidłową pielęgnacją skóry atopowej – na unikaniu alergenów, środków drażniących oraz stosowaniu miejscowych preparatów glikokortykosteroidowych. Właśnie ze względu na konieczność prawidłowej pielęgnacji skóry i unikanie alergenów powstały DERMASOVA Rękawiczki Pielęgnacyjne. Badania naukowe potwierdzają bowiem duży wpływ alergenów powietrznopochodnych na powstanie, utrzymanie lub zaostrzenie objawów atopowego zapalenia skóry. Często w pracy zawodowej nie możemy zupełnie wyeliminować czynników drażniących, zmiany skórne nawracają. Poprzez noszenie odpowiednich rękawiczek w godzinach nocnych jesteśmy w stanie wspomóc leczenie chorej skóry i nie dopuścić do nadkażenia bakteryjnego, które jest częste w takich przypadkach i przedłuża leczenie skóry.

Pierwsze rękawiczki trafiły do mnie, ponieważ nie radziłam sobie z pielęgnacją skóry dłoni w trakcie długiego zaostrzenia AZS. DERMASOVA Rękawiczki Pielęgnacyjne zostały uszyte z materiału Evolon®, (waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5%) ze względu na jego antyroztoczowe i antybakteryjne działanie na skórę, zapewniające jednocześnie przepływ powietrza. Rękawiczki stosowałam na noc wraz ze smarowaniem skóry emolientami w każdym przypadku zaostrzenia. Efekt stosowania rękawiczek był bardzo dobry, przestałam się drapać w nocy, a stan skóry moich dłoni nie pogarszał się, zmiany skórne ulegały złagodzeniu.

atopowe zapalenie skoryMateriał Evolon® ma właściwości antyroztoczowe, a także antybakteryjne i zapobiegające rozwojowi grzybów ze względu na istnienie włókien srebra w materiale. Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Właściwości antybakteryjne tkaniny zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy). Z badań naukowych wynika, że profilaktyka antyroztoczowa oraz antybakteryjna dla skóry atopowej jest niezbędną częścią leczenia.

DERMASOVA Rękawiczki Pielęgnacyjne stanowią uzupełnienie ochrony skóry, szczególnie w sytuacji kiedy na co dzień z powodów zawodowych nie jesteśmy w stanie wyeliminować czynników drażniących. Naszym celem jest zaproponowanie dorosłym osobom, które cierpią z powodu atopowego zapalenia skóry i innych chorób skóry, dodatkowego, oprócz konwencjonalnego leczenia, sposobu wspomagania leczenia chorej skóry.

Właściwości Evolon® w zakresie ograniczenia kontaktu z alergenami nie budzą żadnych wątpliwości. Jedną z najważniejszych cech tego materiału jest fakt, że bez obawy dla jej użytkowych wartości można ja prać nawet w 95 stopniach, co skutecznie zabija bakterie i roztocza. Evolon® jest materiałem bardzo miękkim, co dodatkowo wpływa na komfort noszenia, ponieważ jego kontakt ze skórą nie powoduje dodatkowych niepotrzebnych podrażnień skóry.

Noszę DERMASOVA Rękawiczki Pielęgnacyjne przy każdym zaostrzeniu zmian skórnych na dłoniach i skóra moich dłoni nie tylko jest zdrowsza, ale i ja czuję się bardziej zadbana. Życie choć w jednym aspekcie stało się dla mnie prostsze.

Literatura:

  • Alergologia, pod redakcją Jerzego Kruszewskiego i Wojciecha Silnego, Wydawnictwo Medyczne Urban &Partner, Wrocław 1998
  • Atopowe zapalenie skóry, red. Wojciech Silny, Termedia Poznań 2012.