Evolon® to rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS), a także na inne schorzenia skóry, także związane z alergią na roztocza kurzu domowego!

 

Dzięki swej niezwykle gęstej strukturze zbudowanej z ciasno splecionych mikrowłókien, Evolon® tworzy warstwę ochronną przeciw alergenom wytwarzanym przez roztocza.

Właściwości materiału Evolon® wspomagają proces zdrowienia skóry są następujące:

  • materiał nie ma warstwy ochronnej, a więc bielizna nie szeleści i nie podrażnia skóry, jest bardzo wygodna, miękka w dotyku, oddycha i jest delikatna, nie daje efektu “sztywności”,

  • nie jest poddawany zabiegom chemicznym, które mogłyby mieć wpływ na zdrowie i które mogłyby powodować, że po kilku praniach jego właściwości mogłyby zniknąć.

  • nie wydziela żadnych substancji chemicznych w procesie użytkowania, które mogłyby wpływać w sposób szkodliwy na skórę,

  • chroni przed alergenami, związanymi z roztoczami, a także zapobiega rozwojowi grzybów, a poprzez obecność włókien srebra (5%) wspomaga działanie antybakteryjne na skórę.

 

evolon

Evolon® jest zarejestrowanym znakiem
towarowym firmy Carl Freudenberg KG, Niemcy 

 

Skuteczność antyroztoczową Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA).

Właściwości antybakteryjne materiału zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy).

 

Oeko-Tex

Evolon® otrzymał znak Oeko-Tex (norma 100, I klasa produktu), który zapewnia, że jest on wolny od szkodliwych substancji i może mieć kontakt ze skórą dziecka.

 

Materiał antyroztoczowy

Evolon® to doskonała ochrona przeciwko alergenom wytwarzanym przez roztocza kurzu domowego.

Zdolność materiału Evolon® do filtracji wynika z jego gęstej zwartej struktury utworzonej z ciasno splątanych mikrowłókien. Nawet bardzo małe cząsteczki alergenów roztoczy pozostają pod warstwą tkaniny Evolon® i nie mają kontaktu z osobą cierpiącą na alergię.

Osiągnięcie takiego stopnia ochrony nie wymaga ani stosowania “plastikowej” powłoki, ani dodatkowych zabiegów chemicznych.

Materiał oddychający

Evolon® oddycha, tzn. przepuszcza parę wodną, dzięki temu, że niezwykle delikatne mikro-włókna tworzą miliony “mikro”-kanalików, które umożliwiają przepływ powietrza. Mikro-włókna zapewniają także doskonałą gospodarkę wilgotnością: woda, tak jak i pot, jest pochłaniana przez Evolon®, a następnie matewriał bardzo szybko wysycha usuwając płyn ze skóry.

Materiał „czysty” mikrobiologicznie

Certyfikaty nadane materiałowi Evolon® potwierdzają jego skuteczność w walce z rozwojem grzybów oraz nadkażeniami bakteryjnymi ze względu przede wszystkim na obecność w tkaninie włókien srebra (5%), których właściwość antybakteryjna została potwierdzona w licznych badaniach naukowych.

Szybko wysycha

Dzięki dużej powierzchni wewnętrznej utworzonej przez mikro-włókna, w kontakcie z powietrzem Evolon® schnie bardzo szybko.

Pranie w wysokich temperaturach

Sam materiał Evolon® może być wielokrotnie prany w temperaturze do 95°C. Maksymalne temperatury prania mogą się różnić w zależności od produktu finalnego.

Zaufanie i satysfakcja

Evolon® oznacza wygodę i łatwość użycia, skuteczność i zadowolenie klienta. Evolon® to “komfort” ponieważ jest lekki, delikatny i miękki.

Przyjazny dla środowiska

Evolon® jest trwałym materiałem, który pomaga ograniczyć wpływ odpadów na nasze otoczenie.

Materiał Evolon® nie zawiera ani kleju, ani rozpuszczalnika. Nie powoduje ona podrażnień skóry. Evolon® nie zawiera PCV. Jej podstawowymi składnikami są poliester, poliamid i woda. Stosowane w normalnych warunkach, są one trwałe i bezpieczne dla zdrowia człowieka i dla środowiska.