DERMASOVA to Piżamki dla Alergików,
która wspomagają leczenie atopowej skóry

Piżamki Antyalergiczne DERMASOVA wspomagają walkę z alergią, w szczególności z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Mogą także pomóc dzieciom uczulonym na roztocza, czy chorującym na inne choroby skóry.

DERMASOVA to bielizna antyalergiczna i całkowicie bezpieczna metoda wspomagająca leczenie objawów wszelkich stanów zapalnych skóry oraz jej pielęgnacji, w szczególności przeznaczona dla wrażliwej i atopowej skóry niemowląt i dzieci.

Wiele autorytetów w dziedzinie atopowego zapalenia skóry zaleca specjalną odzież dla atopika, piżamki DERMASOVA stanowią ważny element szafy młodego alergika ze względu na swoją rolę i walory.

 

piżamki dla alergików

DERMASOVA

Piżamka Dziecięca

Zdjęcie prezentuje

komplet z rękawiczkami

i paputkami

Rozmiar:
(86/92) – (158/164)

bielizna antyalergiczna

rekawiczki dla alergików

DERMASOVA

Rękawiczki Dziecięce

Rozmiar: (1/3) – (12/14)

pielegnacja skory atopowej

paputki nocne dla alergikow

DERMASOVA

Paputki Nocne

Rozmiar: (22/24)–(37/39)

 

bielizna antyalergiczna

 

cennik
rozmiary

 

PIżamki dla Alergików DERMASOVA są: przewiewne, hipoalergiczne, antybakteryjne, miękkie, wspomagają utrzymanie właściwego stanu wilgoci skóry, miłe w dotyku.

Działanie:

 • prawidłowe środowisko dla leczenia objawów chorobowych skóry m.in. atopowego zapalenia skóry
 • profilaktyka stanów zapalnych skóry
 • poprawa skuteczności działania terapii farmakologicznej oraz emolientów
 • zmniejszenie uporczywego świądu skóry
 • zmniejszenie ryzyka nadkażeń bakteryjnych skóry oraz rozwoju grzybów na skórze
 • zapobieganie drapaniu i nasileniu zmian chorobowych skór

Efekt:

 • zmniejszenie ryzyka nasilenia objawów chorobowych skóry
 • poprawa komfortu życia
 • zdrowsza i bezpieczniejsza skóra
 • bezpieczny sen dla dziecka

Efekt terapeutyczny bielizny antyalergicznej wynika z zapewnienia chorej skórze środowiska, w którym zwiększają się możliwości jej regeneracji, przy jednoczesnym zapewnieniu wspomagania innych stosowanych terapii farmakologicznych jak i samego procesu pielęgnacji skóry tj. stosowania emolientów. Poprzez właściwości PIżamek Antyalergicznych DERMASOVA zwiększona zostaje ochrona skory przed świądem, drapaniem, nadkażeniami bakteryjnymi, oraz rozwojem grzybów i utratą wody.

Podstawami skuteczności stosowania PIżamki dla Alergików DERMASOVA są:

 1. Właściwości materiału Evolon®.

 2. Sposób wykonania produktów.

 3. Czystość mikrobiologiczna materiału.

 

Właściwości materiału Evolon®

Evolon® to rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry, a także na inne schorzenia skóry, także związane z alergią na roztocza kurzu domowego. Dzięki swej niezwykle gęstej strukturze zbudowanej z ciasno splecionych mikrowłókien, Evolon® tworzy warstwę ochronną przeciw alergenom wytwarzanym przez roztocza.

Właściwości materiału Evolon® wspomagają proces zdrowienia skóry są następujące:

 • materiał nie ma warstwy ochronnej, a więc bielizna nie szeleści i nie podrażnia skóry, jest bardzo wygodna, miękka w dotyku, oddycha i jest delikatna, nie daje efektu “sztywności”,

 • nie jest poddawany zabiegom chemicznym, które mogłyby mieć wpływ na zdrowie i które mogłyby powodować, że po kilku praniach jego właściwości mogłyby zniknąć.

 • nie wydziela żadnych substancji chemicznych w procesie użytkowania, które mogłyby wpływać w sposób szkodliwy na skórę,

 • chroni przed alergenami, związanymi z roztoczami, a także zapobiega rozwojowi grzybów, a poprzez obecność włókien srebra (5%) wspomaga działanie antybakteryjne na skórę.

Skuteczność antyroztoczową Evolon® dla alergików potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Właściwości antybakteryjne materiału zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy).

Osobom z problemami skórnymi proponuje się noszenie bawełnianej bielizny, nie jest to jednak optymalny wybór, ponieważ bielizna bawełniana często zawiera alergizujące składniki, takie jak barwniki albo substancje chemiczne. Z tego powodu a także ze względu na fizykalne właściwości (miękkość w dotyku, delikatność) jest idealnym rozwiązaniem dla chorej, wrażliwej skóry.

Sposób wykonania produktów

Piżamki dla Alergików DERMASOVA to nie tylko specjalistyczny materiał Evolon®, ale także wyjątkowy sposób wykonania bielizny:

 • produkcja bielizny gwarantująca przewiewność oraz właściwą elastyczność i jak najlepsze dopasowanie do potrzeb dziecka, która gwarantuje dodatkowo, że dziecko czuje, że nosi coś co nie różni się od innej bielizny, która nie ma specjalistyczne właściwości wspomagające leczenie skóry,

 • prowadzenie szwów na zewnątrz w celu uniknięcia dodatkowego źródła podrażnień skóry

 • w celu wykluczenia ryzyka alergii nie używa się barwników ani wybielaczy, ani innych toksycznych substancji.

Czystość mikrobiologiczna materiału

Certyfikaty nadane materiałowi Evolon® potwierdzają jego skuteczność w walce z rozwojem grzybów oraz nadkażeniami bakteryjnymi ze względu przede wszystkim na obecność w tkaninie włókien srebra (5%), których właściwość antybakteryjna została potwierdzona w licznych badaniach naukowych.

Żadna substancja chemiczna ani toksyczna nie jest wydzielana w trakcie używania i stosowania bielizny antyalergicznej DERMASOVA.